13 yaşında ki çocuğun şeriat tanımına reddiye veren sözde alimler

tarafından admin
217 Görüntüleme

Bir kaç hafta önce sokak röportajında Şeriatın tanımını Türkiye’nin hiç alışık olmadığı bir şekilde yapan çocuk gündeme bomba gibi düştü. Hem okuduğu ayetler hem de örnek olarak verdiği hadisi şerifle baya kaliteli bir konuşma yapmıştır. Nasıl olur da 13 yaşında ki bir çocuk bunları söyleyebiliyordu? 13 yaşında ki çocuğun şeriat tanımına reddiye veren sözde alimler

Yıllarca yaşadığımız sistem üzerinden idamelerini sürdüren imamlar, alimler ve cemaatler bu duruma büyük bir tepki göstererek 13 yaşında ki bir çocuğa reddiyede bulundurlar. Bu reddiye sahiplerinden bir kaç kişiyi ise sizlere sıralayalım.

  • Halil Konakçı
  • Hüseyin Çevik
  • Mahmut Elgörmüş
  • Ümit Özdağ

Bu çocuğun nasıl bir düşünce yapısına sahip olduğunun bir önemi yok. Önemli olan bu video da söylenenlerin doğruluğudur. Bahsi geçen video da çocuğun dile getirdiği ayeti kerimelerin hangisinin yanlış olduğunu söylemek zorunda olan reddiyeciler, böyle yapmak yerine olayın çevresinden geçerek kafa karıştırdılar. Tabi bu video da kısa bir süre de milyonlarca izlenmiş olması koltuklarını sarsmış ve korkumuş.

Oysa ki bildiklerini saklayanlar için bir hadisi şerifle cevap verelim.:

Her kime öğrendiği dini ilim sorulursa o da çeşitli sebeplerden dolayı o bilgisini gizlerse kıyamet günü o kimseye ateşten bir gem vurulacaktır.

(İbn Mace, Mukaddime 24; Ebû Davûd, İlim, 17; Tirmizi, İlim 3)

Birde ayeti kerime ile bu süreci pekiştirelim.

İndirdiğimiz açık delilleri ve hidayeti biz kitapta insanlara açıkça belirttikten sonra gizleyenler var ya işte onlara hem Allah lânet eder hem de bütün lânet edebilenler lânet eder. Ancak tövbe edip, durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıklayanlar başkadır. Onları bağışlarım; çünkü ben tövbeyi çok kabul edenim, çok esirgeyenim.

(Bakara, 2/159-160)

İşte o çocuğun korkuttuğu videosu:

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap