Iğdır Haber Soruyoruz? Yeni Iğdır

Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Son bir seçim daha kaybeden ve hanesine -1 puan yazdıran Kılıçdaroğlu için kelimeler bitti. Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti ama bu vaktin daha gelmediğini düşünen muhalefet cephesini de unutmamak lazım. 20 yıldan fazla süre gelen iktidarın imparatorluğuna son vermek isteyen halkın büyük bir çoğunluğu denize düştü ve yılana sarılmaya karar verdi. Peki Kılıçdaroğlu ne yaptı dersiniz. Hükümete yani iktidara mı çalıştı, Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Türkiye hem dış politikalar hemde iç politikalar da adaletsizliğe dur demek için alternifi olmayan muhalefete sıcak bakmak istedi ama muhalefet iktidara gelmemek için elinden geleni yaparak bu halkı yüz üstü bıraktı. Peki neden bu şekilde yazıyorum onu da kısaca izah etmeye çalışayım.

  • Diploması yok dediler ama diploması olmamasına rağmen onunla seçime gitmeyi kabul ettiler.
  • Üç dönem seçilemez dediler üçüncü dönem onunla seçime gittiler.

Sadece bu iki kriterin iki anlama geldiğini izah etmek zor olmasa gerek. İlk olarak bunlar yalan söylediler. Söyledikleri gibi diplomasız değil ve üçüncü dönem denen bir şey yok yada anlaştılar ve muhalefet iktidara çalıştı.

Kılıçdaroğlu kazanması gereken seçimi kaybetmek için çalıştı

Karakter olarak iyi ve güzel bir insan olabilir ama bu lider olabileceği anlamına gelmiyor. Bakınız demokrasi, tek adam rejimi, zorbalık gibi bir çok kelimeyi kullanan Kemal Kılıçdaroğlu ne yazık ki saydığı herşeyi kendisi yapıyor.

Gerekçe olarak partim istemiyor…!

Peki sen demokrat bir lidersen ve ön görüşe sahip biriysen istifanı ver ve çekil. İstemem yan cebime koyun dersen iki iki farklı düşünce oluşuyor.

  • Parti seni çok rahat kullandığı için seni bırakmak istemiyor.
  • Yada sen demokrat ve hak ve adalet konusunda yeterli değilsin.

Bu seçimleri kazanmak bütün şartlar olgunlaşmıştı. Siz terlik bile aday olarak gösterseydiniz kazanacaktı ama siz aday olunca terliğin şansının daha fazla olduğunu bir kez daha gördük. Pehlivan gibi yenildikçe doymuyor ve yenildikçe bir sonra ki gelsin diye direniyorsunuz.

daha nereye kadar….

En yaşlı siyasetçi olarak lütfen bu ülkenin geleceğinden ve muhalefetinden elini eteğini çek…

İyi bir insan olabilirsiniz. Bize iyi bir insan olmanız yeterli değil, bu ülkenin geleceğini koltuğundan ve makamından önce sayacak bir karakter lazım.

Avatar

Yeniigdir

About Author

1 Comment

  1. Türkiye’nin Güçlü bir Muhalefet partisine ihtiyaç var. - Yeni Iğdır - Iğdır Haber Kanalı

    19 Haziran 2023

    […] hepimiz gördük ve görmeye de devam ediyoruz Türkiye’nin acil bir şekilde güçlü bir muhalefete ihtiyaç duymaktadır bizler Türkiye’de var olan bütün siyasetin ve siyasete girmiş […]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Soruyoruz?

2023 asgari ücret ara zammı yetecek mi?

2023 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimi gördük. Bu seçimde amacımızın yeni düzen, insani yaşam olmak yerine, olayı kutuplaştırıcı bir boyuta getirerek bu
Iğdır Haber

Nass dönemi bitti faiz artırımı dönemi başlıyor

Bir dönem faizin asla yükselmeyeceği ve hatta bunun bir nass olduğunu iddia edenler bugün için ne düşünüyorlar desem sanırım yine