Yeni Iğdır

Gelecekte Mülteci sorunu ve Türkiye

Yeni Türkiye hikayesinin temel kahramanları mülteciler olacaktır. Gelecekte Mülteci sorunu ve Türkiye adlı içeriğimiz de geleceğimize kaygı ile baktığımız da yaşadığımız coğrafya da bu sorunu sürekli hale getirmeye devam ettikçe sorunun büyüdüğünü ve gelecek zamanda bize büyük bir yıkım ve enkaz olarak dönecektir. Mülteci sorunu görmez gelindiği gibi bir de hem şikayet ediyoruz hem de bu politikaların yürümesine onay veriyor.

Türkiye’nin mülteci sorunu bütün dünyanın en iyilerini aldığı toplumlarda kötü etki uyandıracak daha doğrusu hiçbir işe yaramayanları ve küstah zenginlerini bizlere bıraktılar tabii ki bunun amaçları söz konusu yükselen enflasyonda iş gücünü tamamlayıcı olarak kullanılabilirler. Özellikle ülkemizde bulunan mülteciler Türkmenler Özbekler siyahiler ve Suriyeliler şimdi bu mültecileri anlamak için öncelikle ne yaptıklarını bilmek gerekiyor.

Bir ülkenin namusu olarak adlandırılan sınırları maalesef mültecilere açık kapı olarak bırakılmış durumdayız. şimdi kardeşlik adı altında ya da biz Müslümanız adı altında buna bir kılıf buluyoruz. Zaman ilerledikçe bu sorunun çok daha büyüyeceği ve Türkiye’de yaşayan halkların ikinci üçüncü sınıf olabileceği öngörülmektedir.

Şimdi arkadaşlar mülteciler konusunda en çok dikkat çeken kısım Suriyelilerdir. Kendilerine Türkiye’de yepyeni bir Suriye yarattılar kendilerine özgü bir ekonomileri var Kendi fabrikaları kendi satış mağazaları ve sadece kendi kendilerinden alışveriş ederek bu süreci tamamlıyorlar. Buraya geldiklerinde 3 şimdi ise 10 milyonun üstündeler çok yakın bir zamanda bu sürece nüfus yoğunluğu ile birlikte daha yüksek bir rakamlara ulaşacaktır.

Sanırım herkesçe bilinmektedir yarın mecliste seçilmek istenecekler kendi dillerinden özgürlük isteyecekler bugün bölünme olarak görülen birçok şeyin talebi söz konusu olacaktır. Şimdi üç kuruş için bunlara her türlü taviz verilmektedir bir yandan Avrupa’ya geçişi engellemek için kullanılan bir süzgeç olan Türkiye, en kötü şartlara mahkum edilmiş durumda ayrıca sadece Suriyelilerle de sınırlı değil, Afganistan, Pakistan gibi ülkelerden gelen birçok mülteci çok hızlı bir şekilde Türkiye’ye uyum sağlamış. Sanki Türkiye’nin sahibi gibi davranıyorlar istediği ortamda istediği gibi hareket edebiliyorlar. Bizler ya korkuyoruz ya da bunları görmezden geliyoruz özellikle son seçimle birlikte ülkemizde var olan mültecileri kabul etmiş olduk itiraz hakkımızın bile olmayacağı bir süreci onayladık.

Mülteci Sorunu gittikçe büyüyecek.

Artık bu durum mazeret kabul etmeyecek çok ciddi bir yıkımı gerçekleştirecektir. Zaten Türkiye büyük bir sorunla mücadele ederken ekstra mültecileri de yanına ilave etmiş oldu yaşadığımız sorunlardan dolayı mülteci sorunu görmezden gelip geçiştiriyoruz ama bir nokta geldiğinde mültecilerin oluşturduğu enkazı kaldırmaya maalesef Türkiye’nin gücü yetmeyecek.

Düşünsenize koskocaman Avrupa birliği için süzgeç görevini görüyoruz ne kadar kötü insan varsa hepsi bizde, ne kadar kaliteli kalifiyeli eleman da varsa onlara gidiyor. Şimdi böyle bir durumda Türkiye’yi düşürmüş olduğunuz bu durum sizce çok mu güzel çocuklarımız Avrupa’ya gitmek için can atıyor.

neden?

el birliği ile oluşturduğumuz bu mülteci batağının sorunları yüzünden çünkü bir yandan enflasyonla mücadele eden bu halk bir yandan da mültecilerin bu kötü Yönetim politikalarıyla yüz yüze kalmak zorunda kalıyor tabii bazı insanlarımızın politik olarak hiçbir bilgisi olmadığı için sadece bir taraftar görevi gördüğünden dolayı bu süreci onayladı bu sürecin oluşturacağı enkazı ve yıkımın farkında bile değil çünkü onun için amaç var olan liderlerini iktidarının sürmesidir keşke görebilseydik keşke bu süreçte olaya tamamen mülteci sorunu şeklinde bakabilir ve ülkenin geleceğini görebilir olsaydık

Avatar

Yeniigdir

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Iğdır Haber Soruyoruz? Yeni Iğdır

Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Son bir seçim daha kaybeden ve hanesine -1 puan yazdıran Kılıçdaroğlu için kelimeler bitti. Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti ama bu
Soruyoruz? Yeni Iğdır

Türkiye’nin Güçlü bir Muhalefet partisine ihtiyaç var.

Son 2023 seçimleri ile birlikte acil bir muhalefet partisine ihtiyaç olduğu görülmüştür. Türkiye’nin Güçlü bir Muhalefet partisine ihtiyaç var. Ülkenin