Soruyoruz?

Türkiye’ye en büyük zararı milliyetçiler veriyor!

Milliyetçilerin verdikleri zararları sayarken; Milliyetçiler, ülkücüler ve vatansever olarak kendini ifade eden her oluşum bun dahil edilmiştir. Tabi bu tür oluşumlar da elbette ki faydalı olan ve gerçekten ülke bütünlüğü için çalışan insanların olduğunu da unutmayalım. Türkiye’ye en büyük zararı milliyetçiler veriyor! dediğimiz de son 100 yılı esas alarak edindiğimiz deneyimleri ve ülkece yaşadığımız enkazın sorumluları için sürekli milliyetçilik ve vatan aşkı nidaları atan insanların enkazlarının olduğunu görüyoruz.

Özellikle son 20 yıllık iktidarın bıraktığı enkaz vatan, millet ve Sakarya şeklinde yaşatıldı. Özellikle bu süreçte vatan elden gidiyor, bunlar terörist, bizim yaptıklarımızı desteklememek vatan ihanettir gibi halkın duygularına işleyen cümleleri kullanarak yıllarca bu insanları kandırmayı başardılar. Olayın iç yüzünde ise sürekli vatanını sevdiğini iddia eden oluşumların olduğunu gördük.

Özellikle vatan toprağının siparişler şeklinde üç kuruşa satılması, vatanın övündüğü para biriminin çok komik duruma düşürülmesi, ülke halkının artık bir kuru ekmeğe şükretmesi gerektiği, vatanını savunmaktan kaçanlara ülkemiz de tanınan imtiyazlar gibi daha bir çok ince noktayı bu süreçte yaşadık. Sorduğunuz da yada sorgulamaya çalıştığınız da ise; size yetkililerin cevap vermesini beklemesine gerek kalmadan tabi olmuş halkın buna şükret daha ne istiyorsun, dış güçler, başkası bize bakmaz gibi safsatalarla cevap veriliyor. Ne kadar acı bir tablo oluşmuş oysa ki vatan dediğiniz şey siz siniz. Sizin mutlu olmadığınız bir yerde vatan olmaz, sizin uğruna kan döktüğünüz ama hiç bir söz hakkınızın olmadığı yerin vatan olmadığı öğrenemedik.

Kanımızla savunduğumuz topraklarımızı neden hiç bir sorgulama yapmadan satılmasına göz yumuyoruz. Üç kuruş parası olup ne olduğu belli olmayan, yarını olmayan insanlara satılıyor. Devletin yönetimine geçenlere neden sorgulama yapılmıyor. Oysa ki en değerli denetleme mekanizması halk değilmiydi?

Yoksa bu durumda Müslümanız mı diyeceksiniz?

Vallahi İslam bile bu yaptıklarınızı kabul etmez. Yaşanmış örnekler arasında Hz. Ömer’in yaşadığı var. Sahabenin Hz. Ömer’e kılıç çekip hesap sorduğunu unuttunuz mu?

Ebu Zer Gıffari ise akşam aç yatıp sabah kılıcını kuşanmayan Müslümanın vah haline dediğini unuttunuz mu?

Yani demek ki yaptığınızı İslam bile kabul etmiyor.

Neden Milliyetçilik ve vatanseverlik?

Bu ülkeye verilen zararı hem milliyetçilik hem de vatanseverlik adı altında işleyip halka yutturmak ne kadar can acıtan bir durum oysa ki:

Milliyetçilik: Türk milliyetçiliği, ulusal veya etnik tanımlarla Türk milletinin ilerlemesini, gelişmesini amaçlayan siyasi bir görüştür. Türkçülük ile aynı olmayıp, içinde Türkçülük dahil olmak üzere çeşitli Türk milliyetçisi ideolojileri barındırır.

Wikipedia

Bu ülkeye ve halklara bu kadar düşmanlık neden?

Türkiye’ye en büyük zararı milliyetçiler veriyor!

Yeteri kadar çalıp çırptınız vatanın her köşesinde kendinize rant devşirip kazanç sağladınız. Bu ülkenin iki neslini borç batağına ve birilerine mahkum olmaya mecbur ettiniz. Daha ne istiyorsunuz!

Bırakın bu ülkenin peşini

Lütfen Milliyetçilik ve vatanseverlik yapmayın!

Avatar

Yeniigdir

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Iğdır Haber Soruyoruz? Yeni Iğdır

Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Son bir seçim daha kaybeden ve hanesine -1 puan yazdıran Kılıçdaroğlu için kelimeler bitti. Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti ama bu
Soruyoruz?

2023 asgari ücret ara zammı yetecek mi?

2023 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimi gördük. Bu seçimde amacımızın yeni düzen, insani yaşam olmak yerine, olayı kutuplaştırıcı bir boyuta getirerek bu