Yeni Iğdır

Kolay para kazanma ve İnternet Uygulamalarının zararları

Son zamanlarda yaşadığımız ekonomik sıkıntılar ve biryandan gelişmeye devam eden İnternet dünyası insanları artık sınırlarını zorlayacak bir çok inanılmaz eylemi gerçekleştirmeye itiyor. Özellikle hem kültürel hem de Ahlaki olarak ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Normal yollarda zengin olma, insanca yaşama için gerekli olan şartların günümüz şartlarında sağlanmasının zor olduğunu anlayan her bir bireyin farklı arayışlara girmesi tehlikeli bir süreci de kendisi ile birlikte getirdi.

Kolay para kazanma artık gençlerin en büyük hedefleri arasında yer almaktadır. Kimisi kolay para kazanmak için her türlü yasal olmayan işe bile normal bir gözle bakar oldu.

Nedenlerini sayacak olursak;

20 Yıllık bir hükümetin izlediği politikalar

Bu iktidarın oluşturduğu kayırmacılık

Suç örgütleri üzerinden yapılan yasadışı işlerin meşrulaştırılması

Zenginliğin ille de birilerine yanaşmakla olduğunu

Birilerinden yana olursanız para sizi buluyor

Üç günlük dünya hayatında daha yeni sütten kesilmiş bireylerin bir anda zenginleşmesi gibi durumlar gençlerin sürekli takip ettiği ve etkilendikleri düzeni ortaya koymaktadır.

İşin bir de İnternet uygulamaları aracılığı ile yapılan ahlaksızlık boyutu var. Daha fazla takipçi, daha fazla kitleye hitap etme derken şimdi de evde ki bütün müstehcenliği gözler önüne seren bireylerin varlığını görmeye başladık. Fuhuşun meşrulaştığı ve öyle ki kolay para kazanma kapısı olarak görülmesi ve kimsenin görmeyeceği inancı bu süreci oldukça popüler hale getiriyor.

Toplumsan ahlak çöküşünün neticesi ve Ahlaksızlık

İnternet uygulamaları üzerinden yapılan ahlaksız yayınlar övgü kaynağı oluyor, milyonlarca insan tarafından izleniyor ve on binlerce beğeni topluyor. Bunun en büyük özeti de o yayınları yapanlara yüklüce verilen bağışlar. Arz talep ilişkisinin açıklamak istediğiniz de belki de en güzel örneklerden biride bu olacaktır. Ahlak yapısı çökmüş bir topluma yakışan uygulamalarda ki yayın akışları da ahlaksızca olabilmektedir.

Genç kızların, evli kadınların ve hatta çiftlerin bu uygulamayı kolay para kazanma kapısı olarak görmeleri de işin ayrı bir boyutu. Normal şartlarda çalıştığınız da alacağınız ücretle ne ölüyorsunuz nede yaşıyorsunuz olunca doğal bir süreç olarak bu olaylar da gelişiyor.

Siz çalışan gençlerinizi, işçilerinizi doyurmazsanız kafirliğin ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini de görmüş olursunuz.

Fakirliğin tehlikesi gerçekten toplumları yok etmeye yetecek düzeydedir. Hem internet uygulamalarında yapılan yayınların tehlikesi hem de kolay para kazanma hırsının yol açtığı tehlike ciddi çöküşlerin habercisidir.

Devleti yöneten Hükümet sisteminin bir an önce kendini sonra da insanlarını düzeltmek zorundadır.

Adaletle yönetmek toplumun en ince damarına kadar işler. Adalet toplumların aerodinamiğini tetikler ve toplumlarda düzeni sağlar. Yönetim mekanizması bu süreci kendi çıkarı doğrultusunda esnetirse toplumda da ahlak yapısında çöküntülere yol açar. Doğal bir süreç olarak gördüğü karşında hayatta kalmak için kendince yöntemler geliştirir artık kendisi için etik hiç bir kuralın olmadığına kendini ikna eder.

Bu ülkenin ve dünyanın geleceğini kurtaracak olan gençleri korumak için öncelikle adaleti tesis etmek ve hemen ardından internet üzerinden yayın yapan tehlikeli uygulamaları yasaklamak gerekmektedir. Gençlerin kolay yoldan para kazanma olasılıklarının dürüstlük ilkesi içerisinde zor olduğuna ikna etmek ve bu süreçte onlara insani yaşama koşullarını da sağlamak gerekmektedir.

Avatar

Yeniigdir

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Iğdır Haber Soruyoruz? Yeni Iğdır

Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Son bir seçim daha kaybeden ve hanesine -1 puan yazdıran Kılıçdaroğlu için kelimeler bitti. Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti ama bu
Yeni Iğdır

Gelecekte Mülteci sorunu ve Türkiye

Yeni Türkiye hikayesinin temel kahramanları mülteciler olacaktır. Gelecekte Mülteci sorunu ve Türkiye adlı içeriğimiz de geleceğimize kaygı ile baktığımız da