Soruyoruz?

Filistin’e karşı iki yüzlük yapan Türkiye

İsrail’in uzun zamandır soykırıma giriştiği Filistin için Türkiye’nin tutumu sürekli samimi olarak görülse de asıl meselenin ise İki yüzlü bir Türkiye’nin olduğunu görmek insanı üzüyor. Bir yandan Filistin, Gazze diye meydanlardan bağırıp çağıracaksınız ve sonra da söylemlerinizin tam tersi hatta öyle ki bu soykırıma su taşıyan olmak ne kadar akıl dışı geliyor değil mi? Filistin’e karşı iki yüzlük yapan Türkiye .. İsrail ile olan ilişkilerinde hiç bir zaman vazgeçmeyen Türkiye bu tavrını ahlaki bir düzene oturtmak zorundadır.

Özellikle son zamanların en büyük insanlık yıkımlarından biri olan ve Katliama dönüşen İsrail saldırılarına karşı sessiz kalan İslam ülkeleri ne İslam’ı hatırlıyor, ne Müslümanlığı ne de insanlığı hatırlıyorlar. Yanı başlarında bir avuç insan topluluğunun yaptığı soykırımı görmezden geliyorlar..

Öyle ki yapılan direnişi terörist bir eylem,

Topraklarını satan bir halk

Sabredin diyebilecekleri bir umutsuzlukla bu insanları çaresizliğe itiyorlar.

Asıl Bomba İse Türkiye’nin bu süreçte ki İki Yüzlülüğü

Meydanlar da, camilerde sürekli bir Filistin desteği sunmaları, Gazze’ye gitmek istemeleri, Starbucks önünde eylemler, İsrail ve İsrail’e destek veren ülkelerin ürünlerine boykot çağrıları gibi bir çok alanda halk adına eylemler gerçekleşirken maalesef devlet mekanizmasını yöneten idari kadro ise bu durumu çok iyi bir ticari avantaja dönüştürmüş durumda.

Bir yandan Ey İsrail diye bağırıp tehdit ediyorlar diğer yandan ticari anlaşmalar imzalayarak savaşın sürdüğü bu süreçte bile yangına su taşımak yerine ateş taşıyorlar.

Burada samimi olmak en ahlaki durumdur. kendi insanlarınızı kandırıyorsunuz bunu anladık yav Allah aşkına Allah’ı nasıl kandıracağınızı düşünüyorsunuz tabi Müslüman değilseniz bu ayrı bir durum. Şimdi sizlere bu süreçte İsraille yapılan bazı ticari faaliyetleri sıralayalım.

İşte yerli ve milli olan insanların medyada İsrail’in yaptığı katliamı ifade derken asıl gizli kapılar ardından bakın neler yapılışıyormuş.

İsrail’e uçakla sevkiyatı yapan firma MNG Holding.

İsrail’e kablo teminini sağlayan firmanın sahibi BBP kurucusu

Malta Denizcilik : İsraile malzeme taşıyan gemilerin sahibi ve Burak Erdoğan’ın ortağı

İsrail’3 yakıt taşıyan gemilerin bakımını üstlenen firma Kolin Holding

Oras Denizciliğin sahibi Binali’nin oğlunun ortağı

Çimentoları ise temin eden firma Sabancı Holding.

Çelik ve hammadde temin eden firma ise İçtaş

Gazze’de savaş devam ederken Türkiye dur demiyor

Ey İsrail demekle olmuyor. Öncelikle Bu ülke de İsrail’e verilen desteği saymakla bitmiyor. Sonra da kalkıp mücahit gibi davranmanın mantığını sizlere bırakıyoruz. halk olarak samimi bir şekilde müdahale etmek istiyor olabiliriz ama Bu ülkede ki anlayış maalesef buna izin vermiyor.

Bu iktidara inanmış insanların inançlarını sorgulamak bize düşmez ama bir Müslüman olarak en azından bunları bilmek ve buna göre hesap sormak gerekmektedir.

İslam Adaleti emreden, zulmün karşısında durmayı ve mazlumun yanında olmayı emreder. Yani bizlere onları katledilirken sizde ateş taşıyın demiyor.

Avatar

Yeniigdir

About Author

1 Comment

  1. İslam dinini okumak yerine dinlemeyle öğrenen Türkiye Müslümanları - Yeni Iğdır - Iğdır Haber Kanalı

    13 Aralık 2023

    […] Filistin’e karşı iki yüzlük yapan Türkiye […]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Iğdır Haber Soruyoruz? Yeni Iğdır

Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Son bir seçim daha kaybeden ve hanesine -1 puan yazdıran Kılıçdaroğlu için kelimeler bitti. Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti ama bu
Soruyoruz?

2023 asgari ücret ara zammı yetecek mi?

2023 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimi gördük. Bu seçimde amacımızın yeni düzen, insani yaşam olmak yerine, olayı kutuplaştırıcı bir boyuta getirerek bu