Iğdır Haber

Emlak Yatırımlarında Son Durum ve Yatırımcıların Yöneldiği Lokasyonlar

Emlak Yatırımlarında Son Durum

Emlak Yatırımlarında Son Durum

Türkiye’de ev fiyatları, özellikle pandemi döneminde hızla yükseldi. İstanbul’da ortalama bir evin fiyatı, birçok uluslararası lokasyona göre oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Örneğin, Hollywood yıldızı Charlize Theron’un Los Angeles’taki malikanesinin fiyatıyla İstanbul’da 4+1 bir dairenin fiyatı kıyaslanabilir hale geldi.

Yatırımcıların Yöneldiği Lokasyonlar

Yatırımcıların Yöneldiği Lokasyonlar

Ev kiralarındaki %25 zam sınırı nedeniyle yatırımcılar, yurt dışında gayrimenkul edinmeye başladı. 2023 yılında 120 bin Türk vatandaşı, yurt dışında ev satın aldı ve toplamda 2 milyar dolarlık yatırım yapıldı. Türk yatırımcılar en çok Dubai’ye ilgi gösterirken, Makedonya, Kosova, Londra, Almanya ve ABD de tercih edilen diğer lokasyonlar arasında yer alıyor.

  • Türk yatırımcıların genellikle 300 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında gayrimenkullere yatırım yaptığı görülüyor.
  • Özellikle markalı rezidans projelerinden stüdyo, 1+1 ve 2+1 daireler tercih ediliyor.

Uluslararası gayrimenkul uzmanı Şerif Nadi Varlı’ya göre, Türk yatırımcılar 2023 yılında Dubai’de önemli bir yer edindiler. Türk yatırımcılar, 2023 yılında Dubai’de en pahalı konut satışını gerçekleştirdi ve bu durum, Türk yatırımcıların yurt dışında gayrimenkule olan ilgisini artırdı.

Avatar

Yeniigdir

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Iğdır Haber Soruyoruz? Yeni Iğdır

Kılıçdaroğlu Demokrasi istiyor mu?

Son bir seçim daha kaybeden ve hanesine -1 puan yazdıran Kılıçdaroğlu için kelimeler bitti. Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti ama bu
Iğdır Haber

Nass dönemi bitti faiz artırımı dönemi başlıyor

Bir dönem faizin asla yükselmeyeceği ve hatta bunun bir nass olduğunu iddia edenler bugün için ne düşünüyorlar desem sanırım yine