Ev ve Toprak satarak vatandaşlık vermek!

tarafından admin
346 Görüntüleme

Türkiye’de vatandaşlık batan geminin malları gibi fiyat düşürüldü ve hükümet para kaynağı oluştursun diye böyle bir uygulama başlatıldı mı? Ev ve Toprak satarak vatandaşlık vermek!

Geçmişi hatırlayarak bu süreci değerlendirelim. Kanla ve büyük mücadelelerle alınmış bu toprakların bir hiç uğruna satılması, peşkeş çekilmesi, gelir kaynağı oluşturmak gibi bir çok farklı açılardan değerlendirilse bile sonuç değişmeyecektir. Şimdi bu toprakların kanla sulandığını bildiğimiz halde bu kadar basitleştirilmesinin tarifi yok.

250 Bin dolara vatandaşa ihtiyaç mı var?

Koskocaman bir ülkenin gelişmişlik düzeyini toprak satarak göstermek ve buna inanmak çok üzücü gelebilir . Bir ülkenin kendi üretimine destek vererek yada üretimi arttıracak yöntemler gelişmesi beklenirken, para kaynağı oluşturmak için ileride çok büyük

  • sıkıntılar oluşturacak,
  • güvenlik zafiyeti oluşturacak,
  • İnsanlar arasında huzursuzluk oluşturacak,
  • Telafisi olmayacak tehlikeler oluşturacak toprak satma veya vatandaşlık vermeyi uygun görmek ihanettir.

Tabi bu ihaneti dillendirmek tehlikeli olsa da birileri bunu ifade edip bu durumu gözlerine sokmak zorundadır. Türkiye vatandaşı bu ülkeyi seven herkesin üstüne bir görevdir.

Toprakları satılan bir Türkiye’de amaç ne?

Amacın farklı açılardan değerlendirmeleri vardır.

  • Ekonomik
  • Sosyal
  • Dış güçler ( ironi yapılıyor )
  • Kültürel
  • Ahlaki

gibi bir çok boyutta amaçlarının olduğu kuşkusuz gözler önüne serilmektedir. Düşünün Sorunu oluşturanlara karşı hiç bir direnç gösteremediğimiz için sorunun parçası olan yada parçası haline getirilen bu insanlardan hesap sormaya çalışıyoruz. Oysa ki gerçek biz satmaz isek onlar alamazlar. O zaman bu eylemi hayata geçirenlere karşı durmamız ve bunun hesabını sormamız gerekmez mi?

Yukarıda sayılan maddelere baktığınız da Türkiye de güç sahibi olduklarında yönetim onlara göre kendini şekillendirmek ve onların isteklerine göre kanunlar ve düzenlemeler yapmak zorunda kalacaktır. bu da bizlere yol, su, elektrik yerine zam olarak geri dönecektir. Ev ve Toprak satarak vatandaşlık vermek!

Vatandaşlığın satılmasına dur de!

Bu süreci topraklarımız da kalıcı hasarlar halinde görmek istemiyorsak bir an önce buna dur demeliyiz. Vatandaş olarak bu bizim görevimiz bu görevi icra ederken de güçlü olmak zorundayız. Biz sessiz kaldıkça geleceğimiz satılıyor ve çocuklarımız için borçlu satılmış bir vatan bırakılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum Yap

Türkiye'de bir daha seçim olur mu? | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 14 Haziran 2022 - 11:47

[…] Vatandaşlık satarak para kazanmak […]

Cevapla

Yorum Yap