AKP’den önce Türkiye’de hiç bir şey yoktu!

tarafından admin
789 Görüntüleme

Ak parti hükümeti geldiğinden bu yana sürekli her şey bizimle başladı söylemleri ile gündemlerde yerini almaya devam ediyor. Bizimle bardak, buzdolabı ve üniversite gördünüz dediler.

Ak parti yöneticileri sürekli gündem konusu olacak söylemlerle hem kendilerini güldürtüyorlar hemde birilerinin gündem konusu olmaya devam ediyorlar. Türkiye’de hiç bir şey yoktu! gerçekten bu kadar aşağılamaya gerek var mı? AKP’den önce Türkiye’de hiç bir şey yoktu!

AKP’den önce Türkiye’de hiç bir şey yoktu! bunları artık sürekli duymaya başladık. Biri çıkıp üniversiteleri biz yaptık, birileri de buzdolabını bizimle gördüler, birileri de bardak bile yoktu diyebiliyor. Tabi bu söylemler normal karşılanacak kadar normal değil. Vatandaşlar komik duruma düşürülüyor, dalga geçiliyor ve ötekileştirme en üst seviyede ilerliyor. Koskocaman bir ülkenin geçmişi bu kadar aşağılanabilir mi?

Hiç bir şey yok peki bunlar neyi satıyor!

19 yıllık bir yönetim ve bununla birlikte yepyeni bir kuşak bile neredeyse 20 yaşına geldi. Buna da Z kuşağı denir oldu. Gözünü açtıktan bu yana sürekli tek bir yönetim biçimini gören bu kuşak için neler yapıldı?

Tabi ki koskocaman bir hiçten başka hiç bir şey yapılmadı. Hiç bir şey yok peki bunlar neyi satıyor! Kurdukları fabrikalarımı, kurdukları üniversiteleri mi, kamu kurumları mı?

Yani kötüledikleri geçmişten kalanları satarak kendilerine para kaynakları oluşturdular. Sonra da kalkıp her şeyi biz yaptık onlar ise bizleri mağarada bıraktılar diyebiliyorlar. Bu ülkenin büyük bir sorunu var. Bu sorunun kaynağı da ne geçmişini kabul eden bir yönetim şekli var nede var olan düzenini kendini var etmek için kullanabiliyor.

AKP'den önce Türkiye'de hiç bir şey yoktu!

Ya gerçekten her şey AKP ile başladıysa!

Gerçekten söyledikleri gibi her şey Ak parti ile başladıysa geçmiş dediğimiz o 90 yıl hiç olmadı mı?

Bir ülkenin koskocaman bir geçmişi var iyi yada kötü bunu kabul edip iyileştirmek yerine sürekli yapamadıklarını kıyaslamak adına sürekli geçmişi kötülemek ne kadar doğru. Bu kötülemek, karşılaştırmaların amacı hiç bir şey yapmadıklarının gerçek garantisidir. Ya gerçekten her şey AKP ile başladıysa!

Sürekli kıskanan ülkeler varken, onlarla kıyaslamada onlar kullanılmak yerine hiç bir şeyin olmadığı o geçmişi kıyaslama olarak kullanmak ne kadar ilginç. Yönetim biçimi tam anlamıyla yoldan çıkmış bir şekilde yürütülüyor.

Ak parti ile gelen yenilikler

  • Üniversiteler
  • Hastaneler
  • Buzdolapları
  • Bardaklar
  • Büyük marketler
  • bankalar
  • Krediler ve Kredi kartları

Bu saydıklarımız sadece bir kaçı…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum Yap

Müge Anlı ve tatlı sertin zararları | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 14 Mart 2021 - 14:56

[…] İzleyenleri tatmin eden bir süreci kontrol etmesi, Kendince adalet dağıtıyor olması, Devlet tarafından çözülemeyen sorunların tekrar ele alınarak canlı yayın bağlantıları ile […]

Cevapla

Yorum Yap