Ekonomik Kriz var mı, yok mu?

tarafından admin
492 Görüntüleme
Son zamanların en büyük kıyımlarından biri yaşanırken halkın bu zorluğuna bir isim vermekte zorlanıyor. Ekonomik Kriz var mı, yok mu? sorusunun cevabını ararken çok üzüleceksiniz. 2022 ekonomik kriz kapıdan hiç bir zaman ayrılmayacak.

Var olan Hükumet sistemi tam 20 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen dönemlik olarak ele alınıp incelenmesi gerekmektedir. İlk dönemlerde var olan hükümet sisteminin uygulamış olduğu politikalar halk arasında çok büyük bir ilgili ile karşılanmıştır. Tabi bu sürecin doğru anlaşılabilmesi için bir sürecin bütün boyutlarını görüp değerlendirmek gerekmektedir. Ekonomik Kriz var mı, yok mu? bunu her gün halka sorup, ibretlik cevaplar alarak günü tanımak gerekmektedir.

Orta dönemde var olan sistem ilk çatırdamalarını vermeye başladı ve tek adam rejimine yönelik ilk çalışmalar başladı. Ara ara yoklanan halk ve kamuoyu bu süreçte sürekli diken üstünde tutuldu. Tabi milletimizin bilinen olayları kavrayış biçimi trajikomik bir şekilde karşımıza çıkıyor. Hükumet sistemi de bu durumu çok iyi kullandığı için yapılan suni gündemler oluşturuldu ve asıl olan gündem unutturuldu.

Ekonomik Kriz var mı, yok mu?

Gerçekten ekonomik kriz var mı?

Halkın şiddetli bir şekilde iliklerine kadar hissettiği kriz hükümet tarafından sürekli inkar edildi. Zaman zaman dalga geçer gibi dile getirip halkı anladıkları ve ezdirmeyeceklerini söylemelerine rağmen bu ezilme her gün biraz daha şiddetleniyor. Krizi bazen kabul etmelerine rağmen bu olayı anladıklarını göstermemektedir.

İktidarın var olduğu bu zaman halka zam üstüne zam olarak geri gelirken, bunu kabullenişe geçen insanları anlamak çok zor geliyor. Ekonomik krizin en etkili olduğu noktalar halkın temel ihtiyaçlarını karşılayan marketler de görmek mümkün. Yüzde 50 oranın da gelen zam oranları artık 3 basamaklı enflasyonunun habercisi olduğunu göstermektedir. Tüik verileri gizlemeye çalışması halka yansıyan oranı gizlemeye yetmez.

3 yada 5 maaş alanlar halkı nasıl anlar?

Halka yönelik iyileştirme istendiğinde hazine de var olan para kendilerininmiş gibi görmeleri çok düşündürücü. maaşlarına kadar bu halk öderken vergilerden toplanan paranın bu halkın paraları olduğu gerçeğini unutmuş gibi davranıyorlar. kendilerine gelince oldukça cömert davranan bu insanların halka yönelik yardım kararları neden bu kadar çok zor oluyor anlamak zor oluyor.

Halk bugün aldığını yarın alamıyorken, vekil diye seçtiklerinin bu durumdan bi haber yaşamaları ne kadar çok tuhaf. madem halk adına seçildiler bu halk nerede.

öğrenciler, gençler, anneler ve babalar bu insanlar nasıl yaşıyorlar hiç düşünen yok tek bildikleri alacakları vergiler. Bu vergileri nasıl illegal yollarla yok ederiz ve cebe indiririz in peşindeler. Bu halk ne zaman refaha erecek sanırım hiç bir zaman. Çünkü bunların ne cepleri dolar, ne de mideleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap