Ermenistan Sınırı da yol geçen hanına dönüyor!

tarafından admin
142 Görüntüleme

Koskocaman bir ülkenin sınırları artık sıradan geçiş bölgeleri haline getirilmeye devam ediyor. İlk olarak İran sınırında bulunan mayın bölgesi temizlendi ve hemen Suriye savaşının iki yıl öncesi ve Kürt açılımı döneminde temizlendi. Sınırlarımızın güvenliği olarak döşenmiş mayınların temizlenmesini bugün ki sınır ihlalleri olarak gördüğümüz de önceden planlanmış olarak görüyoruz. Ermenistan Sınırı da yol geçen hanına dönüyor!

Ermenistan Türkiye sınırında bulunan mayınlı bölge temizleniyor

Ermenistan sınırını güvenlik olarak sağlayan mayınlı bölgenin temizleneceği ifade edildi. Sınırın temizlenmesi önceki örneklerine baktığımız da ya yeni bir savaşın planı yapılıyor olduğunu yada yeni mülteci akınının habercisi olduğunu görebiliriz. Türkiye de aktarılmak istenen hiç bir zaman gerçek amacı dahilinde bizlere anlatılmadığı gibi bir de bizler koyun gibi kandırılıp milli bir olaymış gibi anlatılarak vatandaşlar kandırılıyor.

Tabi umuyoruz ki sadece bir söylenti olarak devam eder. Bu ülke de hiç bir haber söylenti olarak kalmıyor. Türkiye devletinin sınırlarının bu kadar basitleştirilmesi çok üzücü bir durum. Bu sürece imza atanların vatan, millet veya Sakarya diye yutturmaları gerçekten çok üzücü.

Vatandaşların bunu görmesi gerektiğini, bu sürece geçişin halkı kandırmaya yönelik bir oyunla harika bir şeymiş gibi gösterilmesi söz konusu olduğunda haklı çıkmanın ne kadar ağır bir tablosu olacağını hem İran hem de Suriye de olanları görerek değerlendirmek gerekmektedir.

Ermenistanla yaşamış olduğumu kopukluk ileri seviyelerde sürerken, Avrupa ülkeleri toplantılarında sürekli gündeme gelen bu gerilim ilişkilerini ne ara düzelttiniz de bu hale geldik. Neden sınırlar temizleniyor?

Ermenistan Sınırı da yol geçen hanına dönüyor! diyerek sözü sizlere bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap