Faturalarda ki Açma-kapama bedeli soygunu

tarafından admin
360 Görüntüleme

Tüketicilerin Elektrik, doğalgaz, telefon faturaları gibi kullanımlarında ödeme tarihlerini geçmeleri halinde tüketici firma tarafından uygulanan açma-kapama bedeli gerçek anlamda bir soygun. Hem hizmeti satacaksın hemde ödenmemesi halinde tüketiciye ekstra fatura keseceksin.

Zor günler geçiren vatandaş var olan faturalarını ödemek için onlarca takla atarken, bu hizmeti sunan sağlayıcı firmaların umurunda olmadan ödenmemiş faturalar için açma-kapama bedelini talep etmesi ne kadar acı bir tablo. Faturalarda ki Açma-kapama bedeli soygunu ile başlayan bu soygun gün geçtikçe artıyor ve insanların belini de bükmeye devam ediyor.

Hükumet bu konuda şirketlere yardımcı olup bu soygunun önünü açmaya devam ederken vatandaşlardan yana da hiç bir gelişme yaşanmıyor. Faturalarda ki açma-kapama bedeli hiç bir işlem gerçekleştirilmeden uzaktan gerçekleştiriliyor ve bunun karşılığında da hizmet bedeli alınıyor.

Faturalarda ki Açma-kapama bedeli soygunu

Şirketlerin giderlerini biz karşılıyorsak, adalet nerede!

Elektrik kullanan bir vatandaş son ödeme tarihini geçmesi ile birlikte açma ve kapama bedelini ödemek zorunda bırakılıyor. Yetmiyor şirketlerin giderlerini de bizim gibi saf vatandaşlar ödüyorsa bu şirketler neden varlar. Şirketleri bize devredin madem bütün masraflarını ödüyoruz. Açma-kapa bedeli soygunu bizlerin belini büküyor.

  • Bir firmanın çalışanının maaşını
  • Elinde bulundurduğu okuma sayacının
  • Sayacın okuduğu saatin
  • Okuma sırasında gerçekleşen veri transferinin ücretini
  • Kağıt basım ücretini
  • Şirketin keyfi harcamalarını

Yukarıda saymış olduğumuz bütün ödemeleri biz yapıyorsak Şirketin ne iş yaptığını gerçekten merak ediyoruz. Türkiye de şirketlere tanınan bu ayrıcalığın nedenini bilenler bizlerle paylaşabilirler.

İsyan eden vatandaş haksız mı?

Faturalarda ki Açma-kapama bedeli soygunu

Pandemi sürecinde bütün dünyada olduğu gibi Türkiye de yaşayan vatandaşlarda gerçek anlamda ekonomik bir dar boğazın içinde mücadele veriyorlar. Birde tüketmek zorunda oldukları bu ihtiyaçları ödeyemedikleri zamanda karşılarında cezalandırma bedeli gördüklerinde doğal olarak isyan ediyorlar.

İsyan eden vatandaş haksız mı? sorusunun cevabını vermek lazımken bizler kulaklarımızı kapatmış bu sürecin daha da acılı ve sancılı bir şekilde geçmesini sağlıyoruz. Faturalarda ki Açma-kapama bedeli soygunu bir kez daha ele alınmalı bir an önce kaldırılmalı.

Firmanın hizmet olarak vermesi gerektiği şeyleri vatandaşın sırtına bağlayıp yükünü daha ağırlaştırmak doğru değil. Ayrıca ceza olarak alınan ücretlerin de kabul edilir bir meblağları yok. 20 TL ile 40 TL arasında değişen ücretler kesiliyor.

Türkiye de soygun düzeni ve kıyımı sadece bu alanda gerçekleşmiyor. Vatandaş köle gibi kullanılıyor ve hiçte gözünün yaşına bakılmıyor. Aynı şekilde PTT’de gerçekleşen işçi kıyımına da bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorumlar

Öğretmen 28 Ocak 2021 - 07:00

Bu ülkede yaşayan vatandaşlara hizmet olarak sunulan elektrik, doğalgaz gibi tüketim mallarının soygun gibi farklı harcamalarla tehdit edip haksız kazançlar elde etmek anca bu ülkede oluyor.

Düşünsenize adamların çalıştırdığı işçinin parasını bile biz öderken onlar o işçileri taşeron çalıştırıp onların bile sütünden rant sağlıyorlar.

Cevapla
Gıda artışlarının sebebi marketler mi? | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 30 Ocak 2021 - 12:53

[…] 18 yıllık yönetim mekanizmasının sahibi olanlardır. Bunu bu şekilde kabul etmek zorundayız. Zamların sorumlusunu […]

Cevapla

Yorum Yap