Ismarlama tekliflerle insanları tutuklama

tarafından admin
273 Görüntüleme

Son dönemde sıklıkla karşılaştığımız sosyal medya hesapları üzerinden yapılan parmak sallamalar, ısmarlama tutuklama teklifleri gibi bir çok durumla karşılaştık. Adalet isteyenlerin kendi adaletlerini Hukukun üstünlüğünden üstün görüp, hukuku ve yasaları yetersiz görenler tarafından biz adaleti tesis edeceğiz demeleri ne kadar komik.

Düşünsenize insanların adalet arayışları sürerken, adaleti sağlam temeller üzerinde tesis ettiğini ifade eden üst kademe olay kendilerine gelince kendilerince adaletlerini sağlamaya çalışıyoruz. Ismarlama tekliflerle insanları tutuklama gibi uzaktan erişimle bu işi halletmeye çalışıyorlar. Tabi kendi anneleri olunca kıymetli, vatandaşın annesi olunca kıymetsizmiş gibi duruyor değil mi!

Konunun kahramanı İç İşleri bakanı görevini sürdüren Süleyman Soylu’nun annesi ile çektirmiş olduğu resmin altına yapılmış olan hadsiz bir küfürden sonra ortaya çıkıyor. Küfür eden kişinin mahkeme çıkması ve sonrada serbest bırakılması Soylu’yu oldukça kızdırıyor ki!

Biz vatan millet işleri ile uğraşırken birileri de bizim annemize küfür ediyor ama serbest bırakılıyor şeklinde olmuştu.

Türkiye’de adalet güçlü için mi?

Adalet bakanlığı bu görüşmeden sonra kimsenin beklemediği bir şekilde ısmarlama teklife sert bir şekilde tepki vermişti. Tabi şaşırmamak elde değil, daha önce ısmarlama tekliflerle nice insanı içeri atanların bu sefer Soylu’nun bu teklifine bu şekilde tavır göstermeleri şaşırtmıştı.

Türkiye’ adalet gücü olan insanlar için bir başka çarpıyor..

Türkiye’de adaletin bakış açısı:

  • Zengin için düşünür, fakir için karar verir.
  • Zenginin hırsızı aklanır, fakirin hırsızı yıllarca mahkum edilir.
  • Zenginin vatan düşmanlığı “vardır bir bildiği” şeklinde yorumlanır, fakirin böyle bir eylemi direkt vatana ihanet olarak sonuçlanır.
  • Zengin için kalem kırılmaz ama fakir fukara için kırılan kalemlerin sonu gelmez.

Gibi bir çok madde sıralanabilir. Adalet kişilerin tekelinde olan, birilerinin ısmarlama teklifleri ile çalışan, zengin veya fakir ayırımı yapan bir divan olmamalıdır. Adalet kelime olarak bile insanlara güven veren bir düzen inşaa etmek zorundadır.

Ismarlama tekliflerle insanları tutuklama

Bir ülkede adalet birileri için çalışıyorsa, o ülke de zulüm vardır.

Zulmün olduğu topraklar da adaletsizlik baş gösterir. Adalet insanlar arasında ki geçişi yumuşatan en temel insan ihtiyaçlarından biridir. Bunu da tesis etmek gücü elinde bulunduran devletin işidir. Devlet kendi çıkarlarını doğrultusunda bu divanı oynatmaya başlarsa, işte orada zulüm başlar.

Olayın başına döndüğümüz zaman Süleyman Soylu’nun annesine yapılan küfür zaten yanlış bir davranıştır. Bu süreç neden onlara döndüğünde yanlış oluyor da herkesin annesine küfürler edilince bu süreç bu şekilde okunmuyor. Süleyman Soylu vatandaştan sütün kılan hangi özelliği var!

Ismarlama tekliflerle insanları tutuklama yerine adaleti tesis edip, doğru şekilde yargılanmalarını sağlansa nasıl olurdu. Kendi çıkarlarınız için değiştirdiğiniz adalet bir gün sizleri de yargılayacak bunu unuttunuz mu?

Sonuç

Küfür eden kişinin sosyal medya hesaplarını detaylı bir şekilde inceleniyor ve Cumhurbaşkanına küfürden tutuklanıyor. Yani sonuçta Soylu’nun söylediği şey olmuş oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap