Koronavirüs neden bitmiyor?

tarafından admin
625 Görüntüleme

Türkiye de yaklaşık bir yılı aşkındır süren bu Allah’ın belası virüs giderek artıyor. İlk zamanlarda saklanan sayılar, ciddi bir başarı olarak adlandırdığımız bu süreç şimdilerde hüsranla sonuçlandı. Korona virüsün bitmemesinin nedenlerini birlikte öğrenelim.

Covid-19 olarak bağladığımız artık Covid-21 olan bu süreç he korkutmaya devam ediyor hemde yetersizlikleri gözler önüne seren bir dönemi yaşatıyor. Koronavirüs neden bitmiyor? sorusunun cevabını aramak istediğimiz de sürekli yanlış bilgiler, kirli bilgilerle karşılaştık. Sağlık bakanlığının elinde olmadan verdiği sağlık veriler ile kendimizi tatmin etmeye çalışıyoruz.

Tabi durum bu kadar ciddi iken artık kimse bu verilerin dikkate bile almıyor. Çünkü bir yandan kısıtlamalar yapılırken bir yandan da kısıtlamayı koyanları bu süreci baltaladıklarını gördük. Tam da bu sıra da akıllara gelen ilk soru virüsten korunmak için Ak partili mi olmak gerekiyor?

Başarısızlıklarının faturasını vatandaşa kestiler

Koronavirüs artık bir gerçeğimiz ve her gün birlikte uyandığımız bir zayıflığımızdır. Bununla başa çıkmak için bireysel çabaların daha üstünde devletin çabası söz konusudur. Avrupa ile dalga geçtiğimiz dönemleri hatırladığımız da şimdi bir çok yer normale dönmeye başlarken bizler de tekrar eskiye ve daha kötü şekilde dönüyoruz.

Eline mikrofonu ve yetkiyi alan başlıyor haklılıklarını ifade etmeye ve yapmadıkları yapmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Tabi vatandaşın yaşadığı Korona virüs gerçeği ise her gün büyüyor. Bir yandan vatandaşın üstünde ki baskılar, bir yandan da devletin vatandaşını yalnız ve tek başına bırakmış olması da bu sürecin ne kadar başarısız ve kalitesiz yönetildiğini göstermektedir. Koronavirüs neden bitmiyor?

Övündüğümüz sağlık kuruluşlarımıza ne oldu?

Koronavirüs neden bitmiyor?

Sürekli övünüp durduğumuz sağlık alanımız da yetersiz destek ve başı boşluk yüzünden yerlerde geziyor. Liyakatin olmadığı bir idare şeklinde işi bilmeyenlerin yönettiği bir süreci nasıl başarılı yapabiliriz değil mi?

Oysa ki işin ehli bilim insanlarının sözleri bile yetersiz kaldığı bu süreçte işi bilmeyenlerin ileri çıkıp işi ranta çevirmeleri en çok üzücü olan kısmı. Bu vatandaşın hiç bir önemi yok önemli olan rant sahipleridir.

İsyan eden sağlık çalışanları, zor koşullarda çalıştırılıp emekleri sömürülen bu insanların sesleri duyulmuyor. Sesini çıkartmaya çalışan da hemen terörist ilan ediliyor.

Bu süreci başaracak mıyız?

Allah merhamet edip bizleri kurtarırsa buna bir şey diyemem ama anladığımız ve gördüğümüz kadarıyla bu AKP eliyle bunların hiç biri olmayacaktır. Düşünün kapanma kararı alınıyor ve vatandaş ne yer ne içer diye sorulmuyor.

Sistemi ve gücü elinde tutanların bir sıkıntısı yok tabi. Onlar milyonluk araçlar, onbinlik yiyecekler tüketiyorlar ve onlara hizmet eden 85 milyon vatandaş var.

Koronavirüs neden bitmiyor?

Umuyoruz ki halk bu süreci görüp değerlendirir.

Diğer yandan Türkiye’nin pandemi notunu da okumak isterseniz buyurun.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap