Kudüs yanıyor, Müslümanlar yalan söylüyor

tarafından admin
707 Görüntüleme

İsrail’in saldırısı sonrası tekrar dünya gündemi olduğu kadar Müslüman dünyasının da gündeminde yerini aldı. Peki gerçekten Kudüs’e ağlıyor muyuz?

Mescidi Aksa tarihi boyunca sürekli savaşlarla yaşamış ve tanık olmuş. Şimdi de Filistin halkı bu zulmün mağduru durumundadır. Tabi işin garip tarafı ise düşman olarak bilinç altına sokulan İsrail’in Müslüman ülkeler tarafından vazgeçilmez olarak görülmesi ve ticari, siyasi bir çok anlaşmanın muhatabı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle Kudüs yanıyor, Müslümanlar yalan söylüyor diye bir başlık seçtik.

“Ne perhiz, Ne lahana turşusu”

Düşünün bir yandan Filistin’e yapılan bu saldırıyı kınıyoruz diğer yandan tam tersi hareket ederek destekliyoruz. İsrail ürünü bir ürün Islam ülkelerin de muhteşem bir rakama ulaşarak ekonomik bir katkı sağlıyor. Kudüs yanarken Müslümanların ağlaması samimi geliyor mu?

En büyük düşman yine Müslüman ülkeler

Dünya konjonktürünü ele aldığınız zaman ortaya çıkan tablo savaş halinde olan bir çok ülke Müslüman olduğunu iddia edin ülkelerdir. Bir yandan yer altı zenginliklerinin getirdiği gelirle hiç bir geliştirme yapmayan, sadece oturup yiyip için zevk süren bir toplum bir yandan da sömürülmeleri için yine Müslüman ülkeler tarafından istila edilmiş diğer Müslüman ülkeler.

İsrail elbette ki büyük bir kıyım gerçekleştiriyor. Kimse bunu savunamaz ve aklamaya çalışamaz. İşin tuhaf olan kısmı ise sadece kınamakla yetinen Müslüman ülkeleri. Diğer bir komik durum ise; demokrasi ve insan haklarının kurucu temsilcileri olduğu iddia edilen diğer dünya ülkelerinin buna sessiz kalmak için gözlerini ve kulaklarını kapatıyor olmalarıdır. En büyük düşman yine Müslüman ülkeler dememiz haklı bir nedenle ispatlanmıştır.

İsrail, İslam ülkelerini rol model alarak saldırıyor

İsrail saldırılarını gerçekleştirmeden önce diğer Müslüman ülkelerin bir birlerine karşı kullandıkları zorlama, saldırı şekilleri ile saldırıyor. Yani referans olarak bizleri gören bir zihniyeti yargılamadan önce kendimizi sorgulayıp öz eleştiri zamanı gelmedi mi? bunu yapmadığımız zaman ise; İsrail, İslam ülkelerini rol model alarak saldırıyor.

Kudüs yanıyor, Müslümanlar yalan söylüyor

Toplasanız 5 yada 6 milyonluk bir nüfus koskocaman 1.5 milyarlık bir Müslüman kitlesinin gözlerinin içine baka baka kıyım yapıyor.

İşin tuhaf bir diğer kısmı Müslüman ülkeler İsrail’i eleştirme cüretini gösterirse; kendilerinin yaptıkları da karşılarına gelecektir. Yemen, Libya, Suriye, Irak gibi bir çok ülke de Müslümanlar tarafından saldırıya uğradı. Katil olmuş eli kana bulaşmış zihniyetler nasıl olurda başka bir katile eli kana bulaşmışa laf atabilir.

Sözde Müslümanların yeni silahı yalan

Oysa ki İslam’ı seçmiş bireylerin bilmesi gereken ilk şey dillerine sahip olup yalan söylememelerdir. Arap ülkeleri ve diğer İslam olduğunu iddia eden ülkelerin Filistin’i desteklediği falan yok. Tek bildikleri uyutmak. İsrail’e karşı olan devletler İsrail ürünlerini tüketip, İsrail devleti ile anlaşma yaparlar mıydı.

Bireysel olarak Müslümanların içi yanıyor ama ne fayda… Kudüs yanıyor, Müslümanlar yalan söylüyor..

Bu gibi durumlar için güç olup ordulaşmak lazım. Arap ülkeler işi zevke dökmüş paraları ile kendilerini adam yerine koymaya çalışıyorlar diğer ülkeler ise işi yalana dolayıp kendilerine siyasi rant oluşturmaktadır. Çok yazık olan Müslümanlara olurken sessiz kalan, bu sessizliğe alet olanlar her gün Allah’a namaz kıldığını iddia edenlerdir.

Bunların hepsini düşündüğünüz de neyin doğru neyin yanlış olduğunu görebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap