Müge Anlı ve tatlı sertin zararları

tarafından admin
1565 Görüntüleme

Müge Anlı ile tatlı ve sert programının Türk toplumuna ve aile yapısına verdiği zararları madde madde sıralayacağız. Müge Anlı düşündüğünüz gibi kahraman biri değil.

Müge Anlı’nın geçmişi sürekli bomba gibi yanlışlarla doludur. Öncelikle geçmişinde yaptığı bir kaç hatayı sıralayalım ve sonrasında ise uzun bir süredir sürdürdüğü program formatının bizlere verdiği zararları işlemeye çalışacağız. Müge Anlı ve tatlı sertin zararları

  • İlk evliliği: Evli bir kişinin evlilik hayatına son verdirip 8 yıllık bir evlilik yaşadı.
    • İnsan Kaçakçılarını alkışlatması: Yurt dışı için insan kaçakçıları ile canlı yayında telefon görüşmesi sağlayıp sonra da bu insanları canlı yayında alkışlatmıştı.
    • Irkçı söylemi: Van depreminde insanlar canla mücadele ederken Müge Anlı olayı öyle farklı bir boyuta taşımıştı ki ve orada yaşayan herkese ” Haddinizi bileceksiniz ” demişti.

Tatlı Sert programı Türk toplumuna uygun mu?

Bu tarz programların toplum tarafından sevilmesi ciddi bir sorunu da kendisi ile birlikte getiriyor. Düşünsenize ülkede ne kadar sapık, sapıkça ilişki, katil varsa hepsi bu programda sunulmaktadır. Ailece oturup izlediğimiz bu dizi tarzı program aile içi ahlak yapımızı çökertmekte ve bu olayları basitleştirip normalleştiriyor. Müge Anlı ve tatlı sertin zararları

Bununla birlikte yetişen çocukların bu tarz olaylara karşı ilgi duyması da normalleşmektedir. Bütün aile birlikte bu iğrençlikleri büyük bir zevkle izleyip birde programın sunucusunu yere göğe sığdıramıyor olmaları da bu süreci tetikleyen diğer bir faktördür. Tatlı Sert programı Türk toplumuna uygun mu? sorusunun cevabını da sizlere bırakıyoruz.

Müge Anlı ve programlarının bu kadar uzun süre devam etmesinin bir nedeni var!

Bir kuşak bu programın etkisi ile büyüdü ve öyle ki adalet denince akla gelen ismin devletten çok Müge Anlı’nın geldiği gerçeğini gizleyemeyiz. Olayın bu kadar uzun sürmesi ve hiç bir şekilde etkilenmemesinin de bir nedeni vardır. Siyasi iktidarın bu tarz programları desteklemesi Müge Anlı’nın bu kadar rahat top koşturmasına neden oluyor.

Müge Anlı ve programlarının bu kadar uzun süre devam etmesinin bir nedeni var!

Bu nedeninde bir kaç ayrıntısı söz konusu olacaktır. İzleyenleri tatmin eden bir süreci kontrol etmesi, Kendince adalet dağıtıyor olması, Devlet tarafından çözülemeyen sorunların tekrar ele alınarak canlı yayın bağlantıları ile çözülmesi bu toplum tarafından çok fazla sevilmektedir. Bunların gösterilen ama asıl amaçları ise Türk toplumunu yıkıntıya dönüştürmektir.

Müge Anlı ve programlarının enkaza dönüştürdüğü Türk Aile yapısı

Müge Anlı ve tatlı sertin zararları

Çocuklarla birlikte izlediğimiz içinde ahlaksız ilişkilerin olduğu, çocuk cinayetlerinin olduğu, aile için cinsel istismarların olduğu, Evli çiftler arasında gerçekleşen uygunsuz çocuk sahibi olma gibi bir çok şeyi bu program sayesinde izler olduk. Peki bunlar normal mi?

Türk aile yapısı içerisinde sürekli bu tarz ahlaksızlıklardan haber ederseniz bir yerden sonra normalleşir. Bununla yetişen bir toplumun yeni nesilleri bir yerden sonra bunları normal kabul eder ve yapılan bu tarz iğrençlikleri hoş karşılar. Bazı olayların sürekli dile getirilmesi olayın çözüme kavuşmasını sağlamaz aksi halde toplum içinde iğrenç ilişkileri normalleştirir.

Çocuklarınız ve geleceğiniz için bu kadının sunduğu bütün programlarından uzak durun. Müge Anlı kurtarıcı ve adalet dağıtan biri değil aksine kötü amaçları olan ve bu amaca hizmet eden bir piyondur.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum Yap

Sürekli değişen gündemler hayra alamet değil! | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 29 Mart 2021 - 13:00

[…] değişen gündemler hayra alamet değil! Gündem değiştikçe birilerinin zengin olduğunu, bir yerlerin […]

Cevapla

Yorum Yap