PTT çalıştırdığı Taşeron işçileri yok sayıyor.

tarafından admin
947 Görüntüleme

PTT bünyesinde çalıştırılan ve alt işverene devredilerek sürekli çalıştırılan Taşeron işçilere yönelik hem haksız ve hukuksuz davranmaya devam ediyor hemde mobing uygulamaları ile zulüm etmeye devam ediyor. PTT taşeron çalışanlarının Anayasal hakkı olan sendikalaşmasına bile karşı duruyor.

PTT bünyesinde çalışan personeller arasında adaletsizliği dile getirmenin en önemli yolu aynı işi yapan birden fazla işçi statüsünün olmasıdır. İHS ( idari hizmet sözleşmesi ), Devlet Memuru, Hizmetli, Kadrolu İşçi ve Taşeron bu saydığımız statülerin hepsi çalışıyor. Bir tek PTT çalıştırdığı Taşeron işçileri yok sayıyor.

PTT taşeron işçileri sendikalaşmak istediklerinde ise sürekli engelleniyor ve sürekli tehditlerle bu eylem durdurulmaya çalışılıyor.

PTT-SEN ile sendikalaşmanın sonucu işten atılmalar oldu.

PTT-SEN işçiler tarafından kurulan sendika işçilerin yoğun talepleri karşısında belli bir sayıya ulaşmalarına ve bakanlıktan sendikal çoğunluğa sahip olduklarına dair evrak almalarına rağmen hukuksuz bir şekilde bu süreç mahkemeye taşındı.

Düşünsenize bir sendika bölgesel olarak çoğunluğu aldığını bakanlık tarafından onaylı olarak ispatlıyor. Bu duruma şikayet etmesi gereken kurumun sendikalar olması gerekirken, Taşeronları çalıştıran şirket itiraz ediyor. E devlet üzerinden yapılan üyeliklerin anlık olarak görülmesi söz konusu iken bu durum mahkemeye taşınarak aylarca sürmesi sağlanıyor.

PTT çalıştırdığı Taşeron işçileri yok sayıyor.

PTT çalıştırdığı taşeron işçileri köle gibi çalıştırmaya devam ediyor.

PTT bünyesinde hem işleme ve sevk, hemde dağıtımda çalışan tam 14000 taşeron işçi aynı pozisyonda bulunan diğer personllerin tam tersi ciddi şekilde zorlanıyor, tehdit ediliyor . Diğer statüde bulunan çalışanlar ise oturuyorlar yada çok az bir iş yükü ile gününü tamamlarken taşeronlar için durum tam tersi devam ediyor.

Bir dağıtım personeli günde 30 KG yükle dağıtıma zorlanıyor. Dağıtım personeli yetersizliği olmasına rağmen eleman almak yerine iş yükünü çalışanlarına yüklemeye devam ediyorlar.

PTT ne zaman çalışanlarını tanıyacak

Bünyesinde çalıştırdığı 14 bin çalışanını sömürmeyi bırakıp hakkını vermeyi ne zaman düşünecek gerçekten merak edilen bir konu. Taşeron olarak çalıştırdığı işçilere su bile vermeyen kurumdan bir şeyler beklemek gerçekten çok zor görünüyor ama ne yapalım umut işte..

İHS personeli bedava yemek ve su alabilirken, memurlar ise aynı yemeği 3 yada 4 TL ile yiyebiliyor. Bu işe bir de Taşeronların gözü ile baktığınız da aynı yemeği taşeronlara 10 TL’den satıyorlar.

Bakalım ne zaman bu haksızlık son bulacak.

Sendikaya üye olanları KOD-29 ile işten atma

Sendikal faaliyet yürüten işçileri haksız ve hukuk bir şekilde işte atmanın yolunu da ahlaksız bir şekilde buldular. KOD-29 adı altında işten atılan işçiler işsizlik maaşı bile alamıyorlar.

Sendika yetkileri işten atılmış ve tam 28 gündür süren oturma eylemlerinde herkes sessiz kalmaya devam ediyor. Medya bu duruma kulaklarını ve gözlerini kapatmış.

Adalet ifadesini kullanırken bu işçilere yapılan kıyımı asla unutmayın..

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorumlar

AHmet 18 Ocak 2021 - 07:12

PTT çalışanları arasında sürekli bir adaletsizlik yapmayı adet haline getirmiş.
Dağıtım personeline zulüm gittikçe büyüyor. Ayırım ve sevk personeli ise ayrı bir şekilde tehdit ediliyor. Yönetim işi bilmeyenlerde tarafından kontrol ediliyor.

PTT zarar uğratılmak için her şey yapılıyor.

Cevapla
Adil olmayan düzende Adaleti aramak | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 21 Ocak 2021 - 07:16

[…] bir şeydir. İnsanların ihtiyaç duydukları şey adalettir. Şimdi adil olmayan bir düzende Adaleti aramak kavramının ne kadar yersiz olduğunu sizlere kanıtlayalım. Devlet düzeninde adaletin olması […]

Cevapla
Faturalarda ki Açma-kapama bedeli soygunu | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 26 Ocak 2021 - 06:17

[…] Vatandaş köle gibi kullanılıyor ve hiçte gözünün yaşına bakılmıyor. Aynı şekilde PTT’de gerçekleşen işçi kıyımına da […]

Cevapla
Eğitim sisteminde öğretmenin önemi | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 27 Ocak 2021 - 19:21

[…] Türkiye de yönetim mekanizmasının en büyük desteği okuma seviyesi zayıf vatandaşlar oluşturduğu için, sorgulamayan, kabul eden insanlar topluluğu ihtiyacı için eğitim sistemi düzeltilmiyor. Eğitim sistemi düzelmeyince öğretmende doğru yetişmiyor. Sürekli soracağımız bu sorularda hiç eksilmeyecek. Neden eğitim sistemi ve Öğretmenlerimiz düzelmiyor? […]

Cevapla
Öğretmen 28 Ocak 2021 - 06:56

Müslüman olduğunu iddia eden bir yönetimin Peygamber Efendimizin nasihatlerine kulak asmamaları ne kadar komik. İşçinin alın teri kurumadan hakkının verilmesi. PTT çalışanları yanınızdayız.

Cevapla
Üniversiteli işsizler neden artıyor? | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 5 Şubat 2021 - 19:38

[…] kalıcı değil aksine günü kurtarma odaklı olduğundan çözümde bulunamıyor. Türkiye artık sorunların çözüm bulmadığı gerçeği ile karamsarlığı […]

Cevapla

Yorum Yap