Taşeron bir kez daha hayal kırıklığına uğrar mı?

tarafından admin
300 Görüntüleme

2017 yılında hükümetin taşeronları kadroya alıyoruz dedikten sonra bir çok kısmını dışarı da tutarak bir kısmını dahil edip, bir kısmını da dışarda tutarak bu işi tamamladığını söylemişti. Aradan geçen 5 yıl sonunda tekrar gündem Taşeronların kadroya alınması söz konusu oldu. Çalışma bakanlığının açıklamaları ile birlikte 2017 yılında dışarı da kalanlara kadro çalışmasının yapıldığını söylediler. Taşeron bir kez daha hayal kırıklığına uğrar mı?

BU söylem kadro bekleyen bir çok çalışanı heyecanlandırdı. Tabi bir de işin içinde önce ki yaşanmış süreç kuşku ile bakmaya yönlendiriyor. Şimdi hangi kurumların kadroya alınacağı, çalışanlar arasında elemelerin olup olmayacağı, kadronun çerçevesinin ne olduğu ile ilgili hiç bir bilgi yok. Bakan beye yöneltilen bütün sorulara cevap olarak topu taca atmak oldu.

Kadroya dahil edilmesi gereken ve kadro bekleyen kurumlar

  • PTT taşeron işçileri
  • Demir Yolları işçileri
  • Karayolları işçileri
  • Hastanelerde dışarda kalan işçileri
  • Mevsimlik işçiler
  • Çaykur işçileri

gibi daha bir çok kurum bu sürecin içinde dört gözle bekliyorlar. Umuyoruz ki bu beklentiler karşılansın. Topu taca atmaları beklemeden toplu şekilde Twitter üzerinden gündem olacak şekilde çalışmalar başlatmak gerekmektedir.

Kadro sözü verildi amasız, fakatsız herkese kadro

Duyumlara göre çalışmalar da bir çok kurum isim olarak geçiyor ama Cumhurbaşkanlığına sunulacak taslak son aşamasına getirilecek. Başkan istediği kurumları ekleyip çıkartabilecek. Bu durum da tamamen kurumların var olan sistem için çıkar ilişkisine göre düzenleme yapılacaktır. Örnek olarak PTT bu süreçte tekrar olumsuz sonuçla karşılaşabilir. Bu kurum çok fazla usulsüzlüğün olduğu söylentileri umuyoruz ki olmaz.

Amasız ve fakatsız kadro bekliyorlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap