Tiktok’la yetişen yeni neslin imtihanı

tarafından admin
913 Görüntüleme

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Tiktok artık anlık video uygulaması olmaktan çıktı. Bu milletin en kadar basitleşebileceğini ve ne kadar iğrenç videolara imza atacaklarını göstermiştir. Tiktok artık zarar veriyor.

Video uygulaması olarak 7’den 70’e herkesin telefonunda masumca duruyor ama kullananların zaafıyla birlikte tehlikeli bir silaha dönüşüyor. Tiktok’la yetişen yeni neslin imtihanı ise çok büyük bir çıkmaza doğru sürüklüyor. Gençler bu uygulama ile farkındalık yaratmak için olmadık kurgular deniyorlar. Bu farkındalık için aile bireyleri, yaşlı amcalar, dedeler ve teyzeleri bile kullanıyorlar.

Dünya genelinde farklı bölgelerde değişkenlik gösteren bu uygulamaya katılım ise oldukça şaşırtıcı olmaya devam ediyor. Tiktok uygulaması ile para kazananlar, reklam yapmak için çalışanlar, beğeni kasmak isteyenler veya takipçi sayısını arttırmak için olmadık yollara başvuranlar işte hepsi burada Tiktok için mücadele veriyor.

Türk toplumu için Tiktok bir beden büyük geldi.

Tiktok'la yetişen yeni neslin imtihanı

Gençlerle başlayan bu iğrençliğe ise ebeveynleri de atlayarak, hoplayarak ve hatta zıplayarak dalıyorlar. Tiktok videoları için hem oldukça yaratıcı kurgularla oluşturulan videolar da var. Tabi faydalı kısmı öyle bir hal aldı ki, kimsenin taktığı falan yok. Asıl olan Tiktok videoları için iğrençlikler, aptalca hareketler, uçan ve kaçanlar gibi bir çok fantastik hareket görebilirsiniz.

Şimdi bununla yetişen bir genç neslin kendine hayrı olmadığı gibi toplumuna ve kendine sonra gelecek nesillere ne gibi bir faydası olabilir bunu iyice düşünmek lazım. Türk toplumu için Tiktok bir beden büyük geldi.

Tiktok videolarının zararları

  • Beyin obezitesine yardım ediyor.
  • Yaratıcılık tamamen aptallık ve takipçi kasma üzerine
  • Üç beş takipçi için her şeyin mubah sayılması
  • Aile içi bütün sırların teşhir edilmesi
  • Özel anların milyonlarca insanla paylaşılması
  • Kişiye özel anların hiç kimsenin izni alınmadan paylaşılması

Bunlar gibi bir çok madde eklenerek liste uzatılabilir.

Sosyal medya giderek azıyor

Tiktok'la yetişen yeni neslin imtihanı

Sosyal meydanın artık temel bir ihtiyaç hali alması yanı sıra birde toplum olarak bizlerin elinde iken en büyük zamanı buna ayırır olduk. Öyle ki hayat akışımız için de bir çok anı sosyal medya aracılığı ile hem kayıt altına alıyoruz hem de on binlerce insanın görmesine olanak tanıyoruz. Sosyal medya giderek azıyor ve öyle ki bu büyük bir sorunda kendiliğinden getiriyor.

Tiktok ile gelen büyük zararı ileri ki zamanlar da daha etkili bir şekilde göreceğiz. Artık günlük hayatımız bir parçası haline gelen bu uygulama bizleri yok ediyor. Genç nesillerimizin en büyük sorunu bu olacak. Onlar tiktokla meşgul olurken birileri de onları kullanmayı ve oylamayı sürdürecek. Tiktok’la yetişen yeni neslin imtihanı ile eğitim seviyesinin yetersizliği de kendini göstermektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap