Türkiye’de bir daha seçim olur mu?

tarafından admin
213 Görüntüleme

Türkiye vatandaşlarının en sevdiği aktivitelerden biride seçimlere gitmektir. Tabi seçimlere gitmek için bir kriter, hizmet, ülkenin geleceği, çocuklarımızın geleceğine yönelik gelişmeler gibi talepler yerine futbol takımı tutan taraftarlar gibi seçimlere gidiyoruz. Şimdi Türkiye seçime gider mi bunu görelim. Türkiye’de bir daha seçim olur mu?

Hem yerel hem de genel seçimler vatandaşın paraları ile yapılmaktadır. Vatandaş seçtiğini zanneder ama yaptığı tek şey seçilmişler arasından birini seçmektir. Buna demokrasi diyorlar ve çoğunluğun seçtiği yanlışı yada doğrunun bütün külfetini herkes omuzluyor. Şimdi buna demokrasi demek ne kadar doğru yada demokrasinin doğru bir ihtiyaç olup olmadığı da tartışılmalı.

Türkiye ne seçeceğini biliyor mu?

Öncelikle vatandaşlık bilinci kapalı olunca talepler, isteklerde doğal olarak değişebiliyor. Hizmet olarak yapılması gerekenleri mükafatmış gibi görmek anca bizim milletin yapısına uygun olan bilinci simgeler. Müslümanım demelerine rağmen ne zalimin karşısında durabiliyorlar nede zülüm eden sisteme ses çıkartabiliyorlar.

Bir ülkenin refah seviyesini yükseltmek için ihtiyaç olan tek şey vatandaş olduğunu bilmek ve en iyi denetleme mekanizmasını olduğu hatırlamak olacaktır. Şimdi bir vatandaşın yapılan yanlışa karşı dik durması demek bir daha yanlışın yapılmayacağı anlamına gelecektir. Tabi dik durabilirsek. Şimdi vatandaş dik durduğunda devletin zarar göreceğini düşündüğü için bu duruş her zaman sözde kalıyor ve sürekli gelen yönetim etkenleri zülüm ediyor, çalıyor ve çırpıyorlar.

Türkiye de vatandaşların istediği şey nedir biliyor musunuz?

Hırsızın az çalanı..

İkisinin de hırsız olması gerçeği kabul etmek anca bu kadar trajikomik olur.

Şimdi bu vatandaşlar n seçeceğini biliyor mu?

Böyle bir düzende bir daha seçim olur mu?

Var olan yönetim sitemi tam 20 yıllık bir birikimle bu noktaya geldi. Kimileri memnun kimileri de kızgın. Memnun olanlar zenginler ve fakirler olarak tarihe geçtiler. Kızgın olanlar ise orta sınıf ve fakirler.

Koskocaman bir dönemin sonunda artıları ile eksileri ile bir çok şey yaşandı. Bu sürecin sonunda var olan hükümet sistemi kurduğu bu imparatorluğu yıkmak ister mi?

Yeniden bir yargılanma sürecine girmek ister mi?

Yaptıkları yolsuzlukları, aklamaların ortaya çıkmasına izin verir mi?

Bence yada sence diye bir şey olmayacak. Hükümet sistemi kendi menfaati için en doğru olan şey ne ise onu isteyecek. Yani onlar ne lütuf ederse bizlerde ona boyun eğmek zorunda kalacağız.

Türkiye’de bir daha seçim olur mu? bunu görmek için son bir yıl kaldı. seçime gelene kadar daha neler göreceğiz ona odaklanalım. Elimiz de seçecek bir şey kalacak mı?

Vatandaşlık satarak para kazanmak

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap