Türkiye’de zamlı elektrik faturası manzaraları

tarafından admin
871 Görüntüleme

2022 zamların rekor kırdığı yıl olarak tarihe geçecek. Elektrik faturalarının zamlı yükü millete o kadar çok ağır geldi ki, inanılmaz şekilde tepkiler topladı ve duyan ve görende yok.

Yıl 2022 ve gelen zamlardan en çok etkilenen ithal ürün kategorisinde olan elektrik geldi. Hele ki kış mevsiminin de olması nedeniyle faturalar kabardıkça kabardı ve milleti isyana kadar getirdi. bazı bölgelerde yoğun kar yapışı nedeniyle elektrikler kesilmiş ve bu zor şartlar altında insanlar mağdur edilmiş bazı bölgelerde ise elektrik var ama kullanacak güç yok kalmamış ve bazı bölgelerde ise durum çok daha vahim kullanmak zorunda oldukları elektriğin faturasını görünce bu sevinçlerini camlarına yapıştırarak bütün halkla paylaşmışlar. Türkiye’de zamlı elektrik faturası manzaraları ile devam edeceğiz.

Her zaman yerlilik ve millilik vurgusu altında milletin sırtına yüklenen yük artıyor ve bu duruma karşı da hiç bir önlem alınma gereği de duyulmuyor. Sözde her şey düzelecek deniyor ama bunun içinde zaman veriliyor. Türkiye’de zamlı elektrik faturası manzaraları sizlere tirajı komik olarak geldiğinin farkındayım ama ciddi şekilde halk arasında artan huzursuzluk sessiz bir şekilde büyüyor.

Doğu Anadolu da halk büyük topluluklar halinde itiraz ediyor

Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde yaşayan halk yüklü elektrik faturalarına itiraz için sokaklara dökülürken bu görüntüler sosyal medya mercilerinde duyuldu. Bu sese ve görüntüye hiç bir TV kanalı yer vermedi. Sosyal medyada bir çok kişi tarafından takip edilen konu çok fazla da eleştiri aldı.

  • Doğu halkı elektriği kaçak kullanıyor,
  • Onlar hep HDPKK
  • Siz Elektrik faturası öder miydiniz? gibi bir çok vahim haksız eleştirinin de geldiğini gördük.

Doğu ve Güney Anadolu’yu toplasanız bütün haneler kaçak kullansa İstanbul da kullanılan kaçak elektriğin önünden bile geçemezlerken, doğu halkına bu haksızlığın bu şekilde yapılması ne kadar acımasız.

Düşünsenize;

  • Bütün fabrikalar batıda,
  • Bütün çalışma imkanları batıda,
  • Çiftci halk şehre zorlanıyor
  • Hayvancılık yapan halk şehre zorlanıyor

Yine de suçlu Doğu ve Güney Doğu halkı oluyor. El insaf!!

Gel gelelim Yüksek Yüksek Faturalara

Türkiye'de zamlı elektrik faturası manzaraları

Halkın temel ve zorunlu kullanım hakkı olan elektrikten Devletin kar etmemesi gerekirken, özelleştirme sevdasıyla yandaşlara peşkeş çekilen bu kurum şimdi halkı soyuyor. Yönetim kadrosu da bu soyguna göz yumuyor. Son zamanların en büyük vurgunu Elektrik firmaları yaparken halkın beli bükülmüş nasıl bu soruna baş edeceğini düşünüyor.

İşte sizlere sizlere esnafın camlarına astıkları bir kaç göreli de paylaşıyoruz. Bu insanların halkın ta kendisi ve tek dertleri geçinmek.

Bu millete hizmet etmek bu mu?

Millet açlık ve sefalete itilirken yine bu halk olanları reva görüp birilerinin yalan söylediğini ve bu söyleyenlerinde açım diyen halkın olduğunu iddia ediyorlar.

Vatandaş bilinçli hale gelmediği sürece bu hep böyle devam edecektir.

Tekelleşen marketlerin zararlarını da okumak isterseniz Tıklayın

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Yorum Yap