Türkiye’nin pandemi notu ne olmalı?

tarafından admin
397 Görüntüleme

Pandemi süreci başladığı andan itibaren ülke olarak nasıl bir süreç geçirdik. Covid -19 hastalığının bütün dünyayı etkisi altına alması ile birlikte ekonomik anlamda çok büyük sıkıntılar da yaşandı. Pandemi süreci ile ilgili görüşlerinizi hem olumlu hemde olumsuz yönleri ile ele almaya çalışalım. Türkiye’nin pandemi notu ne olmalı?

Türkiyenin pandemi notu

Pandemi başlarına döndüğümüz de gizlenmiş bir dönemle başladık. Bu gizli tutma halkın güvenliği için olduğu ileri sürülse de bir yandan hiç bir şey olmamış gibi devam eden bir hayat var bir yandan da hastalık hergün ilerliyordu. işte Türkiye’nin pandemi notu ne olmalı?

  1. Pandemi süreci artık kendini ciddi şekilde hissettirince mecburen ülkemiz de de sürecin başladığı resmi olarak duyuruldu.
  2. Tabi bu süreçte yurtdışından gelen insanlara karşı hiç bir tedbirin alınmadığı, İran sınır kapısının açık olduğu gibi bir çok gerçeği de öğrendik.
  3. Sonrasında olayın ciddiyeti artınca sokağa çıkma yasakları başladı
  4. pandemi sürecinde bir çok yer kapatıldı
  5. Bazı ülkeler kesenin ağzını açarken biz de olay tam tersi işledi. Neredeyse dilenciye bile verilmeyecek para verilerek bu süreçte başarılı bir şekilde çıktığımızı duyurdular.
  6. Sokağa çıkma yasağının ilk uygulamasında milleti galeyana getirdiler.

Pandemi yılın ortasında anca kontrol altına alındı

Pandemi yılın ortasına gelindiğin de sürekli saklanan gerçek vaka sayıları, ölüm sayılarına rağmen belli bir nokta da sabitlendi. Sonrasında ise; verilen verilerin doğru olmadığı ortaya çıkınca bir anda hastalıkta dünyanın top on listesinde zirvelere kadar çıkı verdik.

1000 Tl gibi komik rakamlar verilerek insanlara yardım edildiği söylendi. Bir yandan ülkeyi yönetenlerin yanlış yönetmelerine ilaç gibi geldi. Türkiye’nin pandemi notu ne olmalı?

Çünkü yaptıkları yanlışları ve hataları gizlemenin en kolay yolu da bu oldu. Körün istediği bir gözdü Allah verdi iki göz.

Türkiye'nin pandemi notu ne olmalı?

Halk arasında Pandemi nasıl geçti

Halk arasında bu süreç oldukça sancılı ve sıkıntılı sürdü. Etkisi halen devam ediyor olması da ileri de çok büyük sıkıntılarında var olduğunu da bizlere bizlere gösterecektir. Hem ekonomik anlamda yaşanan çıkmazların yavaş yavaş hissedilmesi, hemde iş alanının daralması milleti çıkılmaz bir dar boğaza sokuyor.

Hükümet bu süreçte milletin yanında olmak yerine söz vaatlerle halkın yanında olduğunu medya aracılığı ile suni gündemlerle bilinç altına yerleştirdi. Kendileri için zenginlikten taviz yokken fakir fukara içinde çok büyük sıkıntı var.

Pandemi ile birlikte büyüyen korku

Hastalık bir yandan insanları korkuturken insanlar dışarı çıkmaktan korkmaya devam ediyorlar. Bir de bu süreçten sonra hükümetin insanlar üzerine oluşturduğu korku atmosferi de bu süreçte oldukça etkili olmaya devam ediyor.

“Konuşursak bizi içeri atarlar” düşüncesi ile söylemek istediklerini bile söylemekten korkuyorlar.

Koskocaman ülke de pandemi süreci işte bu şekilde ilerlemeye devam ediyor. Hastanelerde bu sürecin doğru şekilde yönetilmediğini, hastane çalışanlarına yapılan zulümlerin artması gibi bir çok konu da bu süreçte hiç dile getirilmiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorumlar

Yeni IĞDIR en güncel ve en doğru haber kanalı | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 17 Ocak 2021 - 17:45

[…] bu kadar soğuk beklemiyordu. Bir de pandemi süreci işin içine girince zor olan geçim sıkıntısı giderek zorlaşmaya devam etmektedir. Bir yandan […]

Cevapla
AHmet 18 Ocak 2021 - 07:14

Ak Parti döneminde yaşanan bütün kötü sonuçların bedeli vatandaş çok ağır ödemesine rağmen ne ders alan var neden ders veren.

Vatandaş korku ile pusmuş yalandan şükür diyerek kendini savunmaya çalışıyor. Yönetim kısmı ise; biz küfür ettikçe bunlar daha fazla alkışlıyor demek daha fazlasını istiyorlar diyerek daha da ileri seviyeye gidiyorlar.

Cevapla
Öğretmen 28 Ocak 2021 - 06:57

Dünyada pandemi farklı Türkiye’de çok daha farklı oldu. Türkiye de bu süreç var olan ekonomik krizi, hırsızlığı kapattığı için hükumete verilmiş ilahi bir şanstı.

Cevapla
Koronavirüs neden bitmiyor? | Yeni Iğdır - Haber Kanalı 2 Mayıs 2021 - 11:10

[…] yandan Türkiye’nin pandemi notunu da okumak isterseniz […]

Cevapla

Yorum Yap